برگزاری مسابقات شطرنج کارگران آقا و خانم استان البرز به صورت آنلاین به مناسبت دهه فجر 1399

 

 

فدراسیون ورزش های کارگری

هیات ورزش کارگری استان البرز

 

 

آئین نامه دومین  دوره مسابقات شطرنج

آنلاین

کارگران آقا و خانم

به مناسبت دهه فجر

 

بهمن سال ۱۳۹۹

 

 

بسمه تعالی

مقدمه:

ورزش یکی از ارکان اصلی زندگی فردی و اجتماعی انسان و عامل اساسی سلامت جسم و افزایش امید به زندگی، تامین نشاط و شادابی به ویژه در نسل جوان و دانشجویان، با تاثیرات گسترده در کاهش آسیب های اجتماعی به شمار می آید. جامعه کارگری، جامعه ای پر تلاش و با نشاط و زنده خواهد بود و جامعه کارگری ما امروز به این نشاط و طراوت نیازمند است. بدون تردید تلاش در راستای توسعه ورزش در سطح کارگران جزء وظایف اصلی همه مسئولین امور کارخانه ها و شرکت ها می باشد. هیات ورزش کارگران استان البرز به عنوان یک مجموعه ی قوی در تامین و ارتقاء سطح علمی و سلامت کارگران، کارکنان و مدیران، در نظر دارد در بهمن ماه سال 1399 اقدام به برگزاری دومین دوره مسابقات شطرنج آنلاین کارگران، مدیران  و کارکنان آقا و خانم  شرکت ها و کارخانه های استان البرز نماید.

 

 

 

اهداف:

 1. جلب مشارکت کارگران، کارکنان و مدیران در اجرای فعالیتهای ورزشی با توجه به شرایط ایجاد شده در جامعه بواسطه بیماری کرونا
 2. توسعه و گسترش فرهنگ ورزش
 3. افزایش جمعیت کارگران، کارکنان و مدیران تحت پوشش ورزشهای همگانی
 4. ایجاد زمینه مساعد برای رشد و توسعه ابعاد جسمی، ذهنی و عاطفی از طریق همگانی کردن ورزش در بین آنان
 5. تقویت روحیه شور و نشاط و جلوگیری از سستی در بین کارگران، کارکنان و مدیران
 6. ارتقاء سلامت جامعه

 

 

 

 شرایط عمومی:

۱. داشتن دفترچه بیمه تأمین اجتماعی با مهر اجباری (مشاغل آزاد،رانندگان،کارگران ساختمان،قالیبافان و ... که خویش فرما نباشند.) از استان اعزام کننده با داشتن حداقل ۳ ماه سابقه پرداخت بیمه مستمر از تاریخ صدور و تامین اعتبار آن تا پایان مسابقات. (کلیه بیمه های تکمیلی مرتبط با تأمین اجتماعی در صورت ارائه تأییدیه از سوی سازمان تأمین اجتماعی مورد پذیرش خواهد بود).

توضیح مهم : درصورتی که تاریخ صدور دفترچه کمتر از ۳ ماه تا زمان شروع مسابقات باشد همراه داشتن پرینت پرداخت حق بیمه از تامین اجتماعی با مهر و امضا الزامیست.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آیین نامه برگزاری

 

 1. مسابقات در سایت lichess.org برگزار خواهد شد.
 2. تمامی کارگران، کارکنان، مدیران آقا و خانم   مجاز به شرکت در مسابقه می باشند.
 3. مسابقات در 7 الي 9 دور به روش سوئیسی به توجه به شركت كنندگان و با زمان 15دقیقه + 5 ثانیه برای هر بازیکن برگزار می گردد و بازی های هر دور پس از پایان تمامی بازی های دور قبل و بصورت همزمان آغاز خواهند شد.

·تبصره 1: در صورت فرد بودن جدول، یک بازیکن در هر دور از امتیاز استراحت ۱ امتیاز بهره مند خواهد شد. بازیکن غائب به صورت اتوماتیک از جدول حذف می شود اما امکان ورود مجدد این بازیکن در هر دور وجود دارد.

·تبصره 2: بین هر دور از بازی ها5 دقیقه استراحت وجود دارد.

 1. زمان شروع مسابقه: جمعه 17 بهمن ماه و ساعت 14:00
 2. هر برد یک امتیاز دارد، هر مساوی نیم امتیاز و باخت هیچ امتیازی ندارد. همچنین استراحت (Bye) یک امتیاز دارد.
 3. رده بندی بر اساس مجموع امتیازات کسب شده است. چنانچه ۲ یا چند بازیکن مجموع امتیازات یکسانی کسب کنند از روش سون بورن برگر برای گره گشائی استفاده خواهد شد.
 4. پس از اتمام مسابقات، تمام بازی های نفرات برتر توسط تیم داوری بررسی خواهد شد و در صورتی که مشخص شود بازیکنی حتی در یک بازی از انجین های شطرنجی استفاده کرده باشد(یا انجام سایر موارد تقلب) ضمن حذف از جدول رده بندی، نام آن بازیکن خاطی و متقلب در سایت و کانال های اطلاع رسانی اعلام و به دانشگاه مبدا نیز گزارش خواهد شد.
 5. نظر تیم داوری در این موارد قطعی و غیر قابل اعتراض است.
 6. به نفرات برتر آقايان و بانوان و فرزندان پسر و دختر ، احکام قهرمانی و جوایز تعلق خواهد گرفت.

 

مراحل ثبت نام

 

مسابقات در سایت lichess.org انجام خواهد شد برای این منظور می بایست بازیکنان در سایت مورد نظر ثبت نام کنند. که طریقه ثبت نام در لینک .......... توضیح داده شده است.

 1. آقايان  برای حضور در مسابقات باید به نشانی  https://modernchess.ir/formfa/view.php?id=23539 وارد شده و اطلاعات فردي خود را ثبت بكنند.
 2. بانوان برای حضور در مسابقات باید به نشانی https://modernchess.ir/formfa/view.php?id=24510وارد شده و اطلاعات فردي خود را ثبت بكنند.
 3. فرزندان پسر و دختر برای حضور در مسابقات باید به نشانی  https://modernchess.ir/formfa/view.php?id=25035وارد شده و اطلاعات فردي خود را ثبت بكنند.
 4. بعد پر كردن فرم اطلاعات درخواست عضويت در تيم  Alborz Workers' Chess Association را درسايت lichessبدهند.
 5. قبل از شروع مسابقه، چند دست بازی آزمایشی با سایت انجام دهید تا با این سامانه آشنایی کامل پیدا کنید.
 6. مسول انجمن کارگری شطرنج استان البرز و ثبت نام مهدی کیان پور   09102288566 و  خانم شیوا محبوبی 09124271178

نظرات 1

اسکندری
اسکندری در 20 بهمن 1399 14:04
وای من خیلی زحمت کشیدم اااااااااااا ترخدا جان مادرتون من کلی کار کردم
ارسال نظر

ارسال نظر

عکس خوانده نمی شود