آیین نامه مسابقات شطرنج کارمندان سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور

 

کارکنان آموزش و پرورش استثنایی کشور آیین نامه مسابقات شطرنج  

تابستان 1400

 

 

1- ورزشکاران شرکت کننده در مسابقات شطرنج کارکنان باید از نیروهای رسمی، پیمانی، قراردادی و شاغل به صورت تمام وقت در اداره آموزش و پرورش استثنایی یا واحدهای آموزشی تابعه باشند.

2- مسابقات در دو بخش خانم ها و آقایان به صورت مجزا برگزار می شود. سهمیه هر استان شامل 2 بازیکن خانم و 2 بازیکن آقا می باشد.  مسابقه آقایان دوشنبه 22 شهریور و بانوان سه شنبه 23 شهریور ساعت 10 صبح برگزار می گردد.

جلسه هماهنگی برای نحوه برگزاری ساعت 11 صبح روز یکشنبه 21 شهریور می باشد.

 b.harekatesefid.ir/chess.html لینک جلسه هماهنگی (با مرورگر کروم یا فایرفاکس به روز با گوشی یا کامپیوتر)

3- مسابقات به صورت انفرادی با زمان 15 دقیقه + 5 ثانیه، از طریق سایت lichess.org برگزار خواهد شد.

4- مسابقات در 7 دور به صورت آنلاین و به روش سوئیسی انفرادی برگزار می شود. بین هر دور از بازی ها یک دقیقه استراحت داده خواهد شد.

5- ابتدا بازیکنان می­بایست در سایت lichess.org عضو شده. (ویدئوی آموزش عضویت) (اگر اکانت ندارید) و (ویدئوآموزش عضویت در تیم)و سپس عضو تیم ساخته شده مربوطه در سایت lichess.org شوند. تا بتوانند در این مسابقات شرکت کنند. و بعد به لینک مسابقه به­پیوندند.

آموزش ساختن ایمیل (اگر ایمیل ندارید باید بسازید تا در سایت بتونید اکانت ایجاد کنید)

سپس بازیکنان هر استان لازم است تا فرم ثبت نام و ارسال مشخصات را به صورت اینترنتی برای سرداور و سرپرست مسابقات پر نمایند. فرم ثبت نام مشخصات

 

6- مسابقات به صورت رسمی (ریتد اینترنتی و نه فیده) برگزار خواهد شد. و بر روی ریتینگ اکانت کاربری بازیکن در سایت تاثیرگذار است.

7- بازیها به صورت متمرکز برگزار می گردد . و تمامی اعضا یک تیم باید زیر نظر دوربین بازی کنند. یک نماینده باید توسط یک گوشی یا لپ تاپ وارد سایت دوربین مسابقات شده و وبکم را فعال نماید طوری که هر دو بازیکن مشخص باشند.(سایت حرکت سفید برای نمایش دوربین است) 

8- هر برد یک امتیاز دارد، هر مساوی نیم امتیاز و باخت هیچ امتیازی ندارد. همچنین استراحت یک امتیاز دارد.

9- رده بندی بر اساس مجموع امتیازات کسب شده است. چنانچه 2 یا چند بازیکن مجموع امتیازات یکسانی کسب کنند. پوئن شکنی برگر توسط سایت لحاظ می­گردد.

10- هیچ بازیکنی اجازه کمک گرفتن از موتورهای شطرنج یا دیگران را ندارد. تمام بازی های نفرات برتر توسط تیم داوری بررسی خواهد شد در صورت ثابت شدن تقلب، بازیکن خاطی حذف شده و نفرات بعدی جایگزین خواهند شد. نام بازیکن خاطی و متقلب در سایت اعلام و به مسئول مربوطه نیز گزارش خواهد شد.

11- شماره تماس خانم خداپرست کارشناس مسول تربیت بدنی استان البرز جهت کسب اطلاعات بیشتر09334895731

توجه : قبل از پر کردن فرم ثبت نام، حتما باید در سایت lichess.org اکانت ساخته باشید تا نام اکانت خود را در فرم وارد کنید. قبل از شروع مسابقه، حتما کلیپ آموزش ثبت نام را ببینید و چند دست بازی آنلاین به صورت آزمایشی در سایت انجام دهید تا  آشنایی کامل داشته باشید.

فرم ثبت نام مشخصات

لینک مسابقه معلمان آقا

لینک مسابقه معلمان خانم    

 

 


 

 بازگشت


بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی شود