آیین نامه مسابقات شطرنج دانش آموزان مدارس استثنایی پسر / دختر نابینا، کم بینا، ناشنوا ، کم شنوا و معلول حرکتی استان البرز

دستورالعمل مسابقات شطرنج دانش آموزان مدارس استثنایی پسر / دختر نابینا، کم بینا، ناشنوا ، کم شنوا و معلول حرکتی استان البرز

 

ورزش یکی از ارکان اصلی زندگی فردی و اجتماعی انسان و عامل اساسی سلامت جسم و افزایش امید به زندگی، تامین نشاط و شادابی به ویژه در نسل جوان و دانش آموزان استثایی، با تاثیرات گسترده در کاهش آسیب های اجتماعی به شمار می آید.

 تربیت بدنی مدارس استثنایی به عنوان یک مجموعه قوی در تامین و ارتقاء سطح سلامت و نشاط آنها در نظر دارد در مهرماه سال 1400يك دوره مسابقات شطرنج آنلاين در سطح دانش آموزان پسر / دختر نابینا، کم بینا، ناشنوا ، کم شنوا و معلول حرکتی برگزار نمايد.

ابتدا در سایت lichess.org عضو شوید. 

ویدیو آموزش ساختن ایمیل 

ویدیو آموزش ساخت اکانت در سایت lichess.org

ویدیو اموزش طریقه شرکت در مسابقه

 سپس عضو تیم خود در سایت lichess.org شوید. تا بتوانید در این مسابقات شرکت کنید. بعد به لینک مسابقه بپیوندید. (لینک ها در پایین همین آیین نامه هست)

1- فقط دانش آموزان نابینا و کم بینا طبق کلاس B1,B2,B3 و معلول حرکتی و شنوایی پسر و دختر که داری گواهی پزشکی از هیات های جانبازان و معلولین و هیات نابینایان و کم بینایان هستند مجاز  به شرکت در مسابقه می باشند.

2-مسابقات با زمان 15 دقیقه + 15 ثانیه ، از طریق سایت lichess.org در تاریخ 1400/08/03 راس ساعت 10:00 برگزار می گردد. و مهلت ثبت نام تا 1400/08/01 است. 

 

3-مسابقات به صورت رسمی (ریتد اینترنتی و نه فیده) برگزار خواهد شد. و بر روی ریتینگ اکانت کاربری بازیکن در سایت تاثیرگذار است.

4-مسابقات در 5 یا 7 دور به روش سوئیس انفرادی برگزار می گردد. بین هر دور از بازی ها ۱ دقیقه استراحت وجود دارد.

6- هر بازیکن B1  معلولیت از هر دو دست مجاز است یک دستیار که مورد تایید سرداور است برای انجام حرکات داشته باشد. 

7- بازیکنان مجاز هستند یک صفحه و مهره غیر دیجیتال داشته باشند که دستیار حرکات را روی صفحه برای آنها انجام دهد.

- هر برد یک امتیاز دارد، هر مساوی نیم امتیاز و باخت هیچ امتیازی ندارد. همچنین استراحت یک امتیاز دارد.

10- رده بندی بر اساس مجموع امتیازات کسب شده است. چنانچه 2 یا چند بازیکن مجموع امتیازات یکسانی کسب کنند. پوئن شکنی برگر توسط سایت لحاظ می­گردد. 

11-هیچ بازیکنی اجازه کمک گرفتن از موتورهای شطرنج یا دیگران را ندارد. تمام بازی های نفرات برتر توسط تیم داوری بررسی خواهد شد در صورت ثابت شدن تقلب، بازیکن خاطی حذف شده و نفرات بعدی جایگزین خواهند شد. نام بازیکن خاطی و متقلب در سایت و کانال های اطلاع رسانی اعلام و به مسئول تربیت بدنی نیز گزارش خواهد شد.

13- اطلاعات و فرم ثبت نام و لینک مسابقات

سرداور مسابقات :  مهدی کیان پور داور فیده و مدير مدرسه شطرنج مدرن 09102288566 

توجه : قبل از پر کردن فرم ثبت نام، حتما باید در سایت lichess.org اکانت ساخته باشید تا نام اکانت خود را در فرم وارد کنید. قبل از شروع مسابقه، حتما کلیپ آموزش ثبت نام را ببینید و چند دست بازی آنلاین به صورت آزمایشی در سایت انجام دهید تا  آشنایی کامل داشته باشید.

 فرم ثبت نام و ارسال مشخصات پسران و دختران https://modernchess.ir/machform/view.php?id=59235

بعد پر كردن  فرم اطلاعات در خواست عضويت در تيم ghahrman در سايت Lichess.org را بدهند.  

لینک مسابقه پسران  و دختران  نابینا و کم بینا کلاس  B3 , B2  ,B1    https://lichess.org/swiss/SadISB3q

لینک مسابقه پسران و دختران    ناشنوا ، کم شنوا و معلول حرکتی   https://lichess.org/swiss/m7O8I0nO 


بازگشت


بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی شود